Odwiedź w Oslo

# OSLO REPTILEPARK 

 
Co?
Kochasz żółwie, węże, jaszczurki, ptaki, pająki, różne płazy, ssaki i stawonogi? Chcesz zobaczyć najbardziej egzotyczne gatunki tych zwierząt w pięknych terrariach? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi TAK, koniecznie musisz odwiedzić w Oslo - Reptilepark! A naprawdę warto odwiedzić to miejsce! A najlepiej na wizytę w parku wybrać wtorek, gdyż właśnie w ten dzień odwiedzający mogą uczestniczyć w karmieniu zwierzątek. Zapraszam Was do odwiedzenia strony internetowej parku: http://www.reptilpark.no/, gdzie w zakładce Galleri możecie dokładnie przestudiować jakie gatunki zwierząt możecie zobaczyć w parku. A poniżej moja własna galeria :)
 
Gdzie?
W Oslo mamy go już od ładnych 11 lat a od 6-ciu swoją siedzibę ma na St. Olavsgate 2 u podnóża dzielnicy St. Hanshaugen tuż obok słynnego Kościoła Katolickiego St. Olavskirke i vis-à-vis Muzeum Sztuki Stosowanej Kunstindustrimuseet.
 
Jak?
Dodam jeszcze, że w przypadku dojazdu metrem, najbliższymi stacjami są Stortinget i Nationaltheateret, a chcąc dojechać autobusem, należy wybrać linję nr. 37 w kierunku Nordahl Brunsgate. No! Teraz to już na pewno traficie :)
 
Za ile?
Cennik przedstawia się następująco: 100 NOK dla osoby dorosłej i 70 NOK dla dziecka. Reptilepark czynny jest cały tydzień przez cały rok, od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10.00-18.00 w okresie letnim z małą różnicą w zimę a dokładnie od września do końca marca, nieczynne w poniedziałki.
 
Moja Galeria!
 
 
 
 ........................................................................................................................................................................
 
# LEO'S LEKELAND
 
 
Co?
Jeśli jesteście rodzicami, z pewnością powinniście zabrać swoje pociechy te mniejsze i te troszkę większe do ogromnej krainy zabawy Leo's Lekeland! Nie tylko maluchy będą pod wrażeniem tego giganta - Wy, dorośli również! Hala jest naprawdę ogromna i świetnie wyposażona z oddzielonymi atrakcjami dla najmniejszych dzieci. Główne atrakcje to wszelakie wspinaczki, tunele, trampoliny, rowery, zjeżdżalnie, pontony, boiska do gry w piłkę i wiele, wiele więcej! Zapraszam Was do odwiedzenia strony internetowej lekelandu: http://www.leoslekeland.no. POLECAM!!
 
Gdzie?
Dokładny adres Lekelandu w Oslo to: John G. Mattesons vei 4, 0687 Oslo a dokładnie w regionie domków mieszkaniowych Ulsrud w dzielnicy Østensjø.
 
Jak?
Najbliższą stacją metra jest Ulsrud, linia metra nr. 3 w kierunku Mortensrud. Lekeland znajduje się w bliskim sąsiedztwie ze Szkołą Podstawową Østmarka Skole i protestanckim Kościołem Adventkirken Ulsrud.
 
Za ile?
Cennik przedstawia się następująco: dorośli i dzieci do 1 roku życia mają bezpłatny wstęp, dzieci w wieku 1-2 lata - 75 NOK, w wieku 2-16 lat - 155 NOK. Cena jest jednorazowa a bilet jest ważny przez cały dzień. Lekeland jest otwarty codziennie od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10.00-20.00.

 
Moja Galeria!
 
 
 
 
 
 .......................................................................................................................................................................
 
 
# HUK STRAND

 
 
Co?
Tego lata wysokie temperatury, utrzymujące się kilkanaście dni pod rząd z pewnością zaskoczyły niejednego Norwega! Dlatego dzisiaj na miejsce godne polecenia i odwiedzenia w Oslo wybrałam plażę Huk! Plaża jest na wpół piaszczysta i na wpół skalista z bardzo łagodnym zejściem do morza. Płytka woda przy samym brzegu zapewnia mnóstwo frajdy początkującym pływakom - naszym dzieciom! Plaża jest czysta i zadbana. Oprócz kąpieli, opalania, wielkim powodzeniem cieszą się bardzo popularne w Norwegii jednorazowe grille. W okolicy plaży znajduje się duży park z boiskiem do siatkówki plażowej, dwa sklepiki i toalety. Uwaga!! Na plaży obowiązuje całkowity ZAKAZ spożywania alkoholu!
 
Gdzie?
Plaża Huk leży z resztą w bliskim sąsiedztwie z plażą Paradisbukta na półwyspie Bygdøy. Półwysep jest willową częścią Oslo znaną przede wszystkim z muzeów m.in. Vikingskipshuset (Muzeum Łodzi Wikingów), Kon-Tiki Museet (muzeum Kon-Tiki) a także Norsk Folkemuseum (Muzeum Sztuki Ludowej).
 
 
Jak?
Na plażę dostaniecie się zarówno drogą lądową jak i wodną. Łodzie kursujące z Aker Brygge na półwysep Bygdøy czynne są tylko w okresie wiosenno-letnim. W porcie znajduje się oznakowany przystanek BYGDØY. W przypadku drogi lądowej poza samochodem, do dyspozyji mamy jeszcze autobus linji 30 w kierunku Bygdøy o/ Bygdøynes z głównej stacji autobusowej w centrum Oslo. Autobus jedzie około 30 min a Huk jest ostatnim przystankiem. Stamtąd do plaży tylko kilka metrów.
 
Za ile?
Jedyne koszta to oczywiście koszty dojazdu. Zarówno statkiem jak i autobusem podróżujemy zgodnie z taryfą obowiązującą w I strefie.  

 
Moja Galeria!
 
 
 
 
 
 .........................................................................................................................................................................
 
 
 

1 komentarz:

  1. Dziękuje serdecznie, świetny blog! :)

    OdpowiedzUsuń