piątek, 5 października 2012

Zakupy na jesień do przedszkola

Kochani!! Ostatnio odkryłam, że w baaaardzo popularnym sklepie norweskim G Sport można naprawdę tanio zakupić potrzebne buty dla naszych dzieciaków. Oczywiście, musimy trafić na okazję!!

Nadeszła jesień i znowu czas wybrać się na zakupy i zaopatrzyć naszą pociechę w cieplejsze ubranka. Do przedszkola będziecie teraz potrzebować następujących rzeczy:
  • parkdress - jest to jednoczęściowy kombinezon najczęściej na polarku lub podszewce
  • koszulki i getry z wełny
  • ocieplane kozaczki na "kożuszku"
  • rajtuzki
  • czapkę, rękawiczki
  • bluzy polarowe
Dokładniejszego opisu wymagają ocieplane kaloszki - no właśnie są to butki na okres przejściowy jesienno-zimowy. Okres letni i jesienny to czas, kiedy dzieci potrzebują zwykłe adidasy, trampki i na deszczową pogodę zwykłe kalosze na deszcz. Jednakże porą jesienną trzeba zakupić kalosze ocieplane, które są dość ciepłe na chłodniejsze jesienne dni a nie na tyle grube, co wypełnione filcem buty zimowe (o których możecie przeczytać w jednym z wcześniejszych postów), w których teraz nóżki by się za bardzo pociły. Najbardziej popularna firma ocieplanych kaloszy to Cherrox a ich butki można kupić zarówno we wspomnianym już przeze mnie hipermarkecie Smart Club lub właśnie w G Sport. Koszt ok. 250 NOK.


 
 
 
Ja już powoli kończe kompletowanie ubranek na jesień. A jak Wam idzie? Może są rzeczy, o które chcecie zapytać, doradzić się gdzie kupić lub jakiej firmy są najbardziej zalecane. Bardzo chętnie odpowiem! A teraz już kończę bo naprawdę zimno Brr.... wszyscy, ktorzy pracują na komputerze, wiedzą, jak szybko zamarzają palce... ;)) Hmm... Może ciepła herbatka? Ojj tak!
 
A już w następnym poście, garstka wiadomości na temat kosmetyków dla naszych dzieciaków ;)) 
 
 
 
 
 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz