niedziela, 7 lipca 2013

Dyżur wakacyjny w przedszkolu

Kochani nadeszły wreszcie wakacje, również na moim blogu... Wakacyjna przerwa, która wiąże się też w tym roku z wyjazdem na wymarzone wakacje. Nie mogę się już doczekać!!! Ale zanim to nastąpi.. to w związku ze sporą ilością pytań jak to jest z przedszkolem w trakcie wakacji, postanowiłam napisać w jednym poście o tym. Napiszę jak zwykle na podstawie naszego przedszkola.
 
Dokładnie od 8/07 do 28/07 mamy wakacje w przedszkolu. Oczywiście zawsze jakieś przedszkole ma dyżur. Przedszkole dyżurujące zbiera poza swoimi dziećmi, jeszcze dzieci z dwóch innych przedszkoli, w tym naszego. Razem z córką dobrze znamy to przedszkole, gdyż nie wiem czy już pisałam ale wszystkie przedszkola "po godzinach" są otwarte dla wszystkich i można przychodzić i bawić się na placach zabaw. Dyżur wakacyjny dla naszego przedszkola odbędzie się akurat w największym przedszkolu w naszej okolicy. Na codzień wolę nasze bardziej kameralne małe przedszkole około 50 dzieci, w porównaniu do tego największego gdzie uczęszcza 150 dzieci. W mniejszym przedszkolu jest ten komfort, że można poznać wszystkich opiekunów, rodziców innych dzieci. Atmosfera jest bardziej przyjazna jak wszyscy się znają. Opiekunowie mają też szansę poznać rodziców lepiej. Niemniej jednak w trakcie dyżuru z dziećmi będą też i opiekunowie z ich własnych placówek. Będą się oczywiście zmieniać - wszystkim w końcu się należą wakacje :D A myślę, że opiekunom z przedszkoli najbardziej...
 
Jak wygląda sprawa formalnie?
Otóż, akurat my otrzymaliśmy formularze do wypełnienia, gdzie należało zaznaczyć w których tygodniach wakacji dziecko będzie uczęszczało do przedszkola. Oczywiście jeżeli ktoś na wakacje nie wyjeżdża, bądź wakacje ma w późniejszym terminie, dziecko może uczęszczać przez cały okres wakacyjny. Następnie czekaliśmy na informację, które przedszkole będzie pełniło owy dyżur. W nowej placówce, jedyne co trzeba zrobić, to zaznaczyć na "liście obecności", że przyprowadziliśmy pociechę i tyle ;) Jak już pisałam wcześniej, że w naszym przedszkolu oprócz przygotowanego jedzonka z domu, dzieci też jedzą drugie śniadanko w przedszkolu a raz w tygodniu ciepły posiłek. W trakcie wakacji, przedszkole dyżurujące nie oferuje posiłków, więc trzeba zawsze przygotowywać dwie matpakki. Chętnie widziany jakiś owocek, no i oczywiście bidonik z wodą. Nie zapomnijcie o ubrankach na zmianę!!
 
Myślę, że to już wszystko... Moja córcia już nie może się doczekać kiedy pójdzie do nowego przedszkola i będzie miała cały dzień żeby "zbadać" nowy teren i nowe zabawki. A ja strasznie się cieszę, że wreszcie zrobiło się ciepło i przestało padać! Pisałam chyba już o tym jak to lato zaczęło się w maju a potem czerwiec obdarował nas sporą dawką deszczu...? No! To teraz świeci słoneczko i jest cieplutko :)
 

Endelig kom sommeren!!!

[Wreszcie nadeszło lato !!!]
 
 
 
 
Off-topic
Zapraszam gorąco do nowej zakładki, gdzie będą pojawiały się kolejne posty o ciekawych miejsach w Oslo przez całe wakacje. Przedstawiam tam miejsce, krótką notkę o nim, dojazd oraz ewentualne koszty wstępu. Do zwykłych postów, wracam po wakacjach. Wszystkim życzę cudownego wypoczynku!!! Gdziekolwiek spędzicie choć weekend, choc tydzień, aby był to niezapomniany czas. Przywieździe ze swoich wakacji nie tylko mnóstwo zdjęć, ale też wspaniałe wspomnienia!!! Dużo słońca!!!
 

6 komentarzy:

 1. Szkoda, że znikasz na wakacje, ale rozumiem Cię! :)) Czasem trzeba odpocząć;*
  A kiedy możemy liczyć na nową notkę co zobaczyć w Oslo? Prosimy bardzo miło i ładnie:)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :) Notka pojawi się lada chwila :) a ja oczywiście jestem ZA że trzeba odpocząć :)

   Usuń
 2. Czy przedszkola w całym kraju mają place zabaw otwarte dla wszystkich (po godzinach), czy tylko w wakacje? Kiedy można odwiedzić taki plac zabaw - czyli o której przedszkola kończą pracę? Czy w weekendy przedszkolne place zaba
  w są otwarte?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przynajmniej w Oslo wszystkie przedszkola są czynne przez cały rok po godzinach pracy czyli od 17 w dni powszednie a w weekendy przez cały czas.

   Usuń
 3. Nominuje Cię do Liebster Award szczegóły na http://bonjourparise.blogspot.com/2013/07/liebster-award.html

  Pozdrawiam:Chloé

  OdpowiedzUsuń