sobota, 29 grudnia 2012

Za chwilę w Nowym Roku.. czyli o liście noworocznych postanowień


 
Zdrowia
Miłości
Szczęścia
Radości
Pomyślności
Zabawy
Uśmiechu
Powodzenia
Humoru
Życzliwości
Nadzieji
Przyjaźni
Sukcesów
Słodyczy
Dostatku
Błogości
Namiętności 
Spełnienia Marzeń

Czego jeszcze Wam życzyć w Nowym Roku? ;) Wymienione życzenia, to chyba te które najczęściej wygłaszamy przy różnych okazjach. Ale najważniejsze, żeby pamiętać, że o tym, jak będzie wyglądał nasz kolejny rok, decydujemy my sami. Więc bierzcie życie w swoje ręce i do dzieła!!

Ogólnie rzecz biorąc, pomysł rachunku sumienia, podsumowania ubiegłego roku można oczywiście potraktować pół żartem pół serio. Niemniej jednak badania wykazały, że mamy do takich podsumowań, refleksji i nowych postanowień tendencję.. O tym i o rezultatach można przeczytać w bardzo fajnym artykule, który znalazłam w sieci i który gorąco Wam polecam: Sens Noworocznych Postanowień.
 
W sieci wyszperałam jeszcze dwie stronki, które chciałabym Wam przy okazji polecić. Dla jednych to oczywiście zabawa, a dla innych być może jakaś tam wskazówka. Ja sama również podchodzę do tego tematu troszkę z przymróżeniem oka, niemniej jednak swoją listę mam!! Gorzej z rezultatami.. bo z tym zawsze różnie bywa.. Dlatego polecam Wam do przeczytania: Jak tworzyć mądrą listę noworocznych postanowień i Jak dotrzymywać postanowień noworocznych.
 
Mnie najbardziej spodobało się zdanie: "Decyzję podejmuj kierując się wewnętrznym głosem, nie oczekiwaniami innych".
 
A co do obietnicy, która będzie miała bardziej subiektywny i bliżej nieokreślny charakter, postanowienie, które nie będzie skonkretyzowane, lecz bardziej ideą o szerokim pojęciu, co również zagwarantuje nam brak rozczarowania, gdyż dla każdego będzie oznaczało zupełnie coś innego.. Bez względu na to, czy traktujesz postanowienia noworoczne jak poważną sprawę czy też jako zabawę, to zachęcam Cię, każdego z nas, do postanowienia sobie, że w Nowym Roku może postarasz się po prostu "Być lepszym Człowiekiem?" Celowo napisałam przez duże "C". Pomyślcie, co to określenie może oznaczać dla Was? Bycie lepszym partnerem?, Bycie lepszym rodzicem?, Bycie bardziej wyrozumiałym?, "Odpuszczenie" w niektórych relacjach rodzinnych? Akceptacja zachowań kogoś bliskiego?, A może tolerancja wobec..? Będziecie zaskoczeni ile różnych znaczeń i barw może przybrać takie postanowienie, a starania realizacji chociażby jednego, nie tylko nie przyniosą rozczarowań z braku niespełnienia na koniec roku, a na pewno zagwarantują Wam wiele osobistych satysfakcji, a być może zmienią nawet Wasze życie, poprawiając relacje międzyludzkie?
 
Off-topic
A ja właśnie robię listę.. ale zakupów ;) Sylwestra spędzimy w gronie nowych, ponanych już w Norwegii, znajomych. Myślę, już co przyrządzę aby zabrać na sylwestrowy stół.. Więc sanki w ruch (ku uciesze córci) i ruszamy do sklepu!!
 
 
 
 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz